Akupunktur Teşhis Tedavi (Points)

Points "noktalar " demektir.Mucidi Dr Igor V. Boitsow (Belarus ) adlı bir Rus hekimdir.

Points bir tanı ve tedavi proğramıdır.Tamamlayıcı tıp konseptindeki vücut taraması yapan aletler genelde tanı koyar ancak hekime tedavide bir yol göstericiliği yoktur.Tanıda belli standart şartlar sağlanmalı ki sonuç doğru olsun. Bunu sağlamak her zaman mümkün olmadığı için hekim bazen tanıda yanılabilir aynı şekilde alet de hem belli standartlar üzerinden ölçüm yaptığı için değişik durumların yorumunu yapamaz hem de ne olursa olsun bir hekimin hassasiyetine sahip olamaz.Aletler ne yaparsa yapsın bunu yorumlayıp nihai tedaviye karar verecek olan hekimdir.Bu yüzden en iyisi ikisini birleştirmektir. Aletlerin doğru ölçümü hekimin doğru yorumuyla birleştiği zaman hasta ölçümden gerçek anlamda faydalanır.

Point ile hem hastanın akupunktur noktalarından alınan ölçüme göre proğram teşhis koyar hem de ölçüm sonucuna göre hastanın mevcut sağlık durumunu dengelemeye en uygun akupunktur noktalarını verir .Böylece bize tedavide de yardımcı olur.Amaç hastalığa sebep olan akupunktur meridyenleri arasındaki enerji dengesizliğini gidermektir.

Sadece el ve ayak bileklerinden akupunktur noktalarına değdirilen bir prb ile ilgili noktadan voltaj ölçümü yapılarak o noktanın bağlı olduğu meridyen ile ilgili grafik çıkarılır.İşlem sağ ve sol için hem ayak hem de el de simetrik olarak yapılır.Ölçüm ağrısız acısızdır ve kişi oturur vaziyette uygulanır.Kapalı alan yoktur , hiçbir şekilde radyasyon alınmaz.Öncesinde ve sonrasında herhangi bir kimyasal madde ya da özel uygulama yoktur.Acısız ve ağrısız olduğu için çok rahatlıkla çocuklara da uygulanır.Proğram bitiminde hastanın sağlık durumu çıkar .Proğram çıkan sağlık taraması sonucuna kişiye özel bir tedavi şeması verir :

- KİŞİYE ÖZEL AKUPUNKTUR NOKTASIKişiye özel akupunktur noktaları verir. Bu hasta sayede gereksiz iğnelerden kurtulmuş olur.

-KİŞİYE ÖZEL AKUPUNKTUR MERİDYEN MASAJIKişiye özel kol ve bacaktan akupunktur meridyen masajı verir.Bu da tedavinin bir parçasıdır. Hastanın biyoenerjisini dengeler ve bu enerji dengesizliğine bağlı şikayetleri tedavi olur.Points proğramının mucidi Dr Igor bu masaj sayesinde çok rahat bir askerlik geçirmiştir.Masaj ve iğneleme birlikte yapıldıktan sonra birçok hasta masadan baş ağrısı , mide yanması , ayak yanması dinmiş olarak kalkar.Sonrasında geri bildirimde ise hastalar gece terlemesi, halsizlik, el ve ayak üşümesi, bacak ağrıları, ateş basması, migren , mide bulantısı, üriner şikayetleri , çarpıntı, sindirim bozukluğu gibi birçok rahatsızlıklarının yatıştığını söyler birkaç rahatsızlığının birden iyileştiğini söyler.Çünkü tarama tüm vücut üzerinden olduğundan etkisi de tüm vücuda olur.Bütüncül bir tedavidir.

-UZAK DOĞU MASAJI:Kozmetik ve tedavi amaçlı olarak kafaya uygulanır

-FLORA ve MİKROORGANİZMALARProğram ıygulanan her kişide hakim olan mikroorganizmaları da rapor eder.Kişideki enfeksiyon etkenleri hakkında bilgi edinilmiş olur.Barsak florası hakkında bilgi verir Böylece bununla yakından ilgili sinüzit, ishal gibi hastalıkların tedavisinde yol gösterir

-FİTOTERAPİ:Uygulanan hastanın tedavisi için en uygun bitkileri ve bunların nasıl kullanılacağını da proğram sonunda öğrenebiliriz

-AURA:Kişinin o anki ve daha uzak aurasını verir Hastanın yakın gelecekteki durumunu tahmin eder.

-VÜCT KİTLE İNDEKSİ:Hastanın ölçülerine göre obezite durumunu gösterir.

Bizimle iletişime geçin, danışmak istediklerinizi danışın.

Adresimiz

Gevher Nesibe M. Gök Geçidi, Erdem Plaza, No:17/16 Kat:4 38010

Çalışma saatleri
Pazartesi - Cumartesi 9:30 - 18:00
Cumartesi 9:30 - 18:00
Pazar Kapalı
Telefon numaramız
0532 430 04 40
Sosyal medya