Refleksoloji

Birtakım   tekniklerle sinirsel uyarı yapılmasıyla  elektrokimyasal mesajlarla , ilgili organların uyarıldığı bir  yöntemdir. Özellikle spastik ve otistik çocukların rehabilitasyonunda, felçli hastaların tedavisindeönemli ölçüde yardımcı olur.Temel olarak el ve ayakta uygulanır.En çok ayaktan uygulanır.Bazı noktalar elle bası yaparak uyarıldığında dolaşımda hızlanma meydana gelir.Ayaklarda tüm vücudun yansıması olduğu için tüm vücutta bir rahatlama ve bağışıklık sistemi vb fonksiyonlarda  iyileşme olur. Özellikle akupunktur uygulamasında tedavide cevapsızlığa sebep olan enerji blokajlarını açmada faydalanılabilir..Akupunktur meridyenlerinin başlangıç ve bitiş noktaları el ve ayaklarda bulunduğu için  bu önem arzeder.
Reflexoloji ilk defa Çinliler ve Mısırlılar  tarafından binlerce yıl önce kullanıldı.Tıbbi Nebevide de bununla ilgili uygulamalar var:Efendimiz' in  (SAV) bazen sabah namazlarına mescide giderken çıplak ayakla gittiğinden bahsediliyor.Yine doğu kültüründe el ve ayaklara  kına yakma uygulaması da  bir reflexolojik uygulamadır. Kınanın toplayıcı özelliğinden  faydalanılır.Uygulama süresi kişiden kişiye , hastalıktan hastalığa değişir: Genelde 4-6 aydır.Engelli ve spastiklerde en az 1 yıldır.Ortalama haftada bir seans çalışılır.
Bebeklere dahi çok rahat uygulanır.Dikkat bozukluğu olanlara,felçli, otistik , spastik  kişilere, stresli olanlara, sürekli kabızlık çekenlere, uykusuzlluk problemi olanlara, bazı nörolojik durumlarda özellikle düşünülmelidir.

Bizimle iletişime geçin, danışmak istediklerinizi danışın.

Adresimiz

Gevher Nesibe M. Gök Geçidi, Erdem Plaza, No:17/16 Kat:4 38010

Çalışma saatleri
Pazartesi - Cumartesi 9:30 - 18:00
Cumartesi 9:30 - 18:00
Pazar Kapalı
Telefon numaramız
0532 430 04 40
Sosyal medya